• امروز چهارشنبه 23 آبان 1397
 • نشریه سمن یار

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان؛ مشارکت سازمان‌های مردم نهاد، دولت و مردم در کاهش آسیب‌های اجتماعی راهگشاست

  نامه الکترونیک چاپ PDF

  سمن یار نیوز: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان مهارت آموزی و آموزش مردم جامعه را برای ارتقاء سطح آگاهی آنان در مقابله با حوادث احتمالی را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: مشارکت سازمان‌های مردم نهاد، دولت و مردم می‌تواند راهگشای مشکلات و آسیب‌های اجتماعی باشد.


  به گزارش سمن یار از استان گیلان، علی اصغر جمشیدنژاد در جلسه کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهاد با موضوع مدیریت بحران و مخاطرات طبیعی با اشاره به اینکه این نشست مکمل ستاد بحران استان برای استفاده از ظرفیت‌های اجتماعی در مقاطع خاص است افزود: در برنامه‌های مدیریت بحران نواقصی مشاهده می‌شود که نیازمند تمرکز بیشتری برای رفع آنان است.

  وی به وجود هجمه‌ای از عواطف انسانی برای امداد و کمک‌رسانی به مردم کرمانشاه پس از وقوع زلزله اشاره و خاطرنشان کرد: بدنه سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی توانایی جذب و هدایت حجم وسیع از کمک‌ها به صورت سازماندهی‌شده را نداشت و این نشان از ضعف در دستگاه‌ها نبود بلکه ارتقاء سطح اطلاع و دانش مردم و گسترش حس انسان‌دوستانه در آنان باعث بروز افزایش هیجانات احساسی برای کمک به هموطنان بود.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار وجود احساس مسئولیت در بین اقشار مختلف را یک دستاورد بزرگ ارزیابی کرد و اظهار داشت: در این مسیر نیازمند وجود یک تشکل قوی برای ساماندهی و هدایت صحیح کمک‌ها هستیم که این ظرفیت در سازمان‌های مردم نهاد به خوبی وجود دارد.

  جلسه کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهاد با موضوع مدیریت بحران و مخاطرات طبیعی

  وی بر ضرورت حمایت از سازمان‌های مردم نهاد برای استفاده در مقاطع بحرانی تأکید و تصریح کرد: دستورالعمل‌ها و ساز و کارهای خوبی برای استفاده از این ظرفیت وجود دارد که تشکیل معاونت‌های اجتماعی در بسیاری از وزارتخانه‌ها و متناظر آن در استان‌ها نشانگر اهمیت این موضوع است.

  جمشیدنژاد نقش تشکل‌های اجتماعی در کاهش آسیب‌ها در جامعه را بسیار موثر دانست و گفت: بی‌تردید در مواجهه با مشکلات، بحران‌ها و آسیب‌های اجتماعی دولت‌ها به تنهایی قادر به کاهش آنان نیستند و باید مثلثی از سازمان‌های مردم نهاد، دولت و مردم تشکیل تا با کمک یکدیگر گام‌های موثری برداشته شود.

  وی بر لزوم استفاده از ساز و کارهای اجتماعی برای مداخله موثر در پیشگیری و رفع بحران‌ها تأکید و تصریح کرد: پس از ایجاد ساختارها در جهت پیشگیری، نیازمند یک حس‌گر قوی اجتماعی برای انعکاس بحران‌ها و مقابله با آن به صورت لحظه‌ای هستیم.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آغاز عملیات پاکسازی ۴۰ هکتار از تالاب چمخاله از گیاه سنبل آبی را یکی از اقدامات موثر صورت گرفته در هفته‌های اخیر عنوان کرد و گفت: این گیاه در چنین حجم وسیعی به طور قطع در یک روز شکل نگرفته و اگر از ابتدا ساز و کار مشخصی وجود داشت از همان ابتدا برطرف می‌شد.

  وی بر ضرورت ایجاد یک فصل مشترک فعالیت‌ها میان دستگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد در بحث پیشگیری، آموزش و پژوهش تأکید و خاطرنشان کرد: انتظار انجام یک فعالیت باید در قالب تفاهم نامه بین دستگاه‌ها و سمن‌ها شکل بگیرد تا از سرمایه‌های اصلی که در درون جامعه هستند استفاده بهینه شود.

  جمشید نژاد مهارت آموزی و آموزش مردم جامعه را برای ارتقاء سطح آگاهی آنان برای مقابله با حوادث احتمالی را بسیار مهم ارزیابی کرد و افزود: تا زمانی‌ که سمن‌های موجود به پویایی کامل نرسند نمی‌توانیم انتظار آموزش مردم و جامعه هدف توسط آنان را داشته باشیم.

  وی با بیان اینکه از امکانات موجود در سطح شهرستان‌ها می‌توان در مواقع بحرانی استفاده کرد گفت: تدوین برنامه همراه با شناسایی ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و تهدید‌ها یک امر ضروری است.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خواستار نوشتن تجربیات و خدمات صورت گرفته از سوی سازمان‌های مردم نهاد خدمت‌رسان در زلزله کرمانشاه شد و افزود: بیان تجربیات علاوه بر شناسایی نواقص می تواند به اصلاح روش خدمت‌رسانی منجر و مبنایی برای آیندگان باشد.

  وی با اشاره به اینکه در مدت زمان وقوع زلزله کرمانشاه تاکنون اطلاعات بسیاری از تجربیات موجود در زلزله‌های دیگر نقاط دنیا جمع‌آوری شده گفت: تدوین یک کتاب در این حوزه می‌تواند منبع خوبی برای مقابله با آسیب‌ها باشد.

  جمشیدنژاد در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک هفته دفاع مقدس و سالروز دفاع از کیان ملت و مملکت گفت: دوران دفاع مقدس الگویی از استقامت مردم ایران اسلامی در برابر تجاوز و جنگ‌افروزی دشمنان است.

  وی جانفشانی مردم و نیروهای مسلح در ۸ سال دفاع مقدس را برگ زرینی در تاریخ ایران اسلامی دانست و اظهار داشت: ارتقاء توانمندی نیروهای مسلح علاوه بر اینکه ضامن امنیت کشور است، آمادگی ما در برابر هر گونه تهاجم را نشان می دهد.

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار همچنین آغاز سال تحصیلی را شروعی برای آموختن عنوان و خاطرنشان کرد: توانایی به واسطه دانایی شکل می‌گیرد و راهگشای خوبی در مقابله با مشکلات محسوب می‌شود.

  جلسه کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهاد با موضوع مدیریت بحران و مخاطرات طبیعی

  جلسه کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهاد با موضوع مدیریت بحران و مخاطرات طبیعی

  جلسه کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهاد با موضوع مدیریت بحران و مخاطرات طبیعی

  جلسه کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهاد با موضوع مدیریت بحران و مخاطرات طبیعی

  جلسه کارگروه تخصصی تشکل‌های مردم نهاد با موضوع مدیریت بحران و مخاطرات طبیعی

  افزودن نظر


  نمایندگان استانی سمن یار

  سرپرستی استان خراسان جنوبی:
  سرپرستی استان آذربایجان غربی:
  سرپرستی استان آذربایجان شرقی: آقای پیمان حسن زاده
  سرپرستی استان اردبیل: سرکار خانم هانیه طالبیان

  سرپرستی استان سیستان و بلوچستان:

  سرپرستی استان کردستان: آقای فرهنگ حسین پناهی (جمعیت فرزندان شاهد استان کردستان)

  سرپرستی استان همدان: سرکار خانم طیبه معصومی (بنیاد مهر همدان)

  سرپرستی استان اصفهان:

  سرپرستی استان یزد:

  سرپرستی استان کرمان:

  سرپرستی استان فارس:

  سرپرستی استان کرمانشاه: آقای افشین عبدالهی نژاد(موسسه یاران سبز ژینگه)

  سرپرستی های استان های کشور.

  سرپرستی استان تهران: سرکارخانم رفعت یزدان پرست (انجمن فرهنگی ورزشی ایراندخت)

  سرپرستی استان البرز:

  سرپرستی استان قم: سیدمحمدمهدی موسوی

  سرپرستی استان قزوین:

  سرپرستی استان زنجان:

  سرپرستی استان مرکزی: خانه تشکل های استان مرکزی

  سرپرستی استان مازندران: آقای مهندس اسداله زاده(انجمن معلولین ذهنی)

  سرپرستی استان گیلان: سرکار خانم زهرا تهمتن دهبنه(خانه تشکل های استان گیلان)

  سرپرستی استان گلستان:

  سرپرستی استان سمنان: آقای محمدرضا آتشی

  سرپرستی استان خراسان شمالی:

  سرپرستی استان خراسان رضوی: